آیا پس از لیزر درمانی موهای زائد مجددا رشد می کنند؟

۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷

در بحث زیبایی، یکی از مواردی که همیشه برای بشر آزار دهنده بوده است، بحث موهای زائد است. از دوران قبل تا به امروز انسان ها روش های مختلفی را برای حذف موهای زائد اتخاذ کرده اند اما مسئله مهمتر برای ما رشد مجدد این قبیل موهای اضافی است. این مسئله زمانی حادتر می شود که بحث زیبایی صورت و وجود موهای زائد بر روی آن به میان می آید. با توجه به آنچه گفته شد، متخصصین در این زمینه همیشه سعی بر این دارند که روش هایی را ابداع نمایند تا علاوه بر حذف موهای زائد، رشد آن ها را نیز کند و حتی متوقف نمایند. در سال های اخیر یکی از بهترین این روش ها، لیزر موهای زائد بدن است.

در روش لیزر درمانی با کمک امواج لیزر و یا پالس های نوری، فولیکول مو مورد هدف قرار گرفته و در نتیجه با سست کردن ریشه، موهای زائد حذف می شوند. برای استفاده از این روش شما می توانید هم به کلینیک های تخصصی مراجعه کرده و هم می توان از دستگاه لیزر خانگی استفاده نمود. اما باوری که در میان مردم وجود دارد این است که پس از چند بار لیزر کردن موهای زائد بدن، رشد این موها کاملا متوقف شده و ریشه کن می شوند. ما در این مقاله قصد داریم پیرامون این مسئله صحبت نماییم.

مهمترین تفاوت بین لیزر خانگی و لیزر در کلینیک ها، قدرت هر یک از این روش هاست. در لیزرهای خانگی از پالس نوری استفاده می شود که قدرت آن کمتر از لیزر کلینیکی بوده و در نتیجه باید تعداد دفعات بیشتر از آن استفاده نمود تا بتوان موهای بدن را حذف کرد. به طور کلی تحقیقات نشان داده است که حتی پس از لیزر درمانی نیز موهای زائد بدن رشد خواهد کرد. اما در این روش، رشد موها نست به روش های دیگر کمتر است. متخصصین به این نتیجه رسیده اند که لیزر درمانی تراکم موهای بدن را کم می کند اما در این مورد که آیا باعث می شود به طور کامل رشد موها قطع شود یا خیر تحقیقاتی زیادی صورت گرفته است.

در لیزر خانگی شاید مدت ها زمان نیاز باشد تا بتوان رشد مجدد موها را کند کرد زیرا قدرت این دستگاه ها کمتر از لیزرهای کلینیکی است. ولی به طور کلی در مورد تاثیر لیزر بر روی رشد مجدد موهای زائد می توان این گونه نتیجه گرفت که  اگر این روش به صورت اصولی و در تعداد جلسات کافی انجام شود، تنها معدود افرادی وجود خواهند داشت که با رشد مجدد موهای زائد در بدن خود پس از لیزر درمانی مواجه خواهند شد و در اغلب موارد پس از مدتی، رشد موها متوقف خواهد شد.

لیزر خانگی , , ,
درباره homeuselaser

وب سایت رسمی فروش تمامی برندهای لیزر خانگی در سراسر ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 + دوازده =

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید