ماه گرفتگی را با لیزر درمان کنید

۱۵ آبان, ۱۳۹۶

حتما تا به حال این حالت را مشاهده کرده اید که زمانی که نوزادی به دنیا می آید، لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به سیاه بر روی بدنش دیده می شود و حتی ممکن است خود شما یکی از این افراد باشید. به این لکه ها، ماه گرفتگی گفته می شود. قبل از این که به بررسی نحوه درمان ماه گرفتگی بپردازیم، ابتدا در مورد علت بروز آن صحبت می کنیم.

در بدن همه انسان ها، سلول های ملانوسیت، مسئول تولید رنگدانه های ملانین هستند که منجر به ایجاد همین رنگ پوست در بدن می شوند. حال گاهی اوقات و به دلایل مختلف، این سلول ها درست عمل نکرده و منجر به این می شود که رنگدانه ها، در یک قسمت از بدن بر روی هم جمع شوند. نتیجه این اتفاق، تیره تر شدن آن پوست آن قسمت، نسبت به سایر نقاط بدن می گردد و در این زمان براساس یک باور قدیمی، اصطلاحا گفته می شود که ماه گرفتگی رخ داده است.

بررسی انواع ماه گرفتگی براساس دلایل بروز آن

نکته بسیار جالب این است که همیشه ماه گرفتگی، به دلیل تجمع ملانین رخ نمی دهد. بر این اساس، ماه گرفتگی بر ۳ نوع است:

۱-   ماه گرفتگی پوستی

در این حالت همان گونه که در بالا توضیح داده شد، تجمع ملانین در نقطه ای از پوست، منجر به تیره شدن آن قسم به رنگ های قهوه ای تا سیاه می شود.

۲-   ماه گرفتگی عروقی

اما گاها دیده می شود که این لکه های رنگی بر روی بدن افراد، به رنگ های قرمز تا بنفش دیده می شود، در این حالت ماه گرفتگی ناشی از عروق خونی و رگ ها رخ داده است که چون خون در رگ ها وجود دارد، لذا مشکل در عروق منجر به تجمع سلول های خونی در آن قسمت می شود.

۳-   ماه گرفتگی لنفاوی

ماه گرفتگی لنفاوی به حالتی گفته می شود که بافت های لنفاوی بدن همانند سینه، در بروز ماه گرفتگی دخیل باشند در این حالت رنگ لکه ها، زرد رنگ خواهد شد.

نحوه رفع ماه گرفتگی به کمک لیزر

اگر چه ماه گرفتگی مشکلی برای افراد ایجاد نمی کند ولی به هر حال اگر نوزاد به دنیا آمده، دارای ماه گرفتگی بود و با توجه به علائم گفته شده، متوجه شدید که این ماه گرفتگی از نوع پوستی نیست، نوزاد را برای معاینه به نزد پزشک ببرید.

یکی از روش های بسیار کارآمد که امروزه برای درمان ماه گرفتگی پوستی و عروقی به کار می رود، لیزر درمانی است. در این حالت، لیزر و یا پالس های نوری به سلول های پوست در ماه گرفتگی پوستی و یا به عروق در ماه گرفتگی عروقی تابیده می شود و بدون آسیب به سلول ها و عروق دیگر، در چند جلسه درمان، لکه را رفع می کند.

لیزر خانگی ,
درباره homeuselaser

وب سایت رسمی فروش تمامی برندهای لیزر خانگی در سراسر ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 + 4 =

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید