نکاتی درباره لیزر موهای زائد در پوست های تیره

۲۳ تیر, ۱۳۹۷

در زمانی که شما به فرد متخصص برای لیزر موهای زائد مراجعه می کنید اولین چیزی که پزشک در معاینات خود به آن توجه می کند، رنگ پوست و موهای شما است. متخصصان معتقدند که بهترین گزینه برای لیزر موهای زائد، پوست های روشن با موهای تیره هستند و افرادی که پوست تیره دارند دارای محدودیت هستند علت این امر را بیان خواهیم نمود:

همه ما می دانیم که رنگدانه پوست، ملانین است. زمانی که لیزر به موهای زائد تابیده می شود، اشعه نور به گرما تبدیل شده و فولیکول های مو را از بین می برد. ملانین نه تنها در پوست وجود دارد بلکه رنگدانه مو هم هست پس لیزر برای موهای زائد باید به گونه ای باشد که این دو ملانین را از هم تشخیص دهد و به پوست آسیب نزند. حال به سراغ پوست های تیره برویم. در این پوست ها میزان ملانین به مراتب بیشتر از پوست های روشن است در نتیجه برای لیزر کردن این پوست ها باید از دستگاهی استفاده شود که دقت آن بالا باشد و بتواند ملانین مو را از ملانین پوست تشخیص دهد و همین امر سبب شده است که لیزر پوست های تیره کمتر صورت گیرد.

نکات مهم در مورد لیزر پوست های تیره

نوع لیزر استفاده و شدت تابش آن در پوست های تیره باید بسیار با دقت انتخاب شود زیرا در این پوست ها اگر کمی شدت نور بیشتر از حد نیاز باشد باعث سوختگی پوست می گردد. لذا در مورد لیزر موهای زائد در پوست های تیره باید به چند نکته توجه داشت:

۱-   در پوست های تیره لیزر کردن درد بیشتری نسبت به پوست های روشن دارد و علت آن هم همان مسئله ملانین بیشتر در آن پوست ها است.

۲-   از آنجایی که در پوست های تیره باید دقت بیشتر باشد تا مبادا به پوست آسیب برسد، بنابراین تعداد جلسات درمانی بیشتری نیاز دارد.

۳-   اگر قصد دارید که خودتان در منزل اقدام به لیزر خانگی نمایید، حتما قبل از این کار به پزشک مراجعه کنید تا صلاحیت کار را ارائه کند زیرا ممکن است شما متوجه این موضوع نباشید و پوست تیره خود را لیزر نمایید در نتیجه بدون دقت کافی، باعث شوید که پوست خود را بسوزانید.

۴-   توجه داشته باشید که مراقبت های قبل و بعد از لیزر درمانی در افرادی که پوست های تیره دارند بیشتر است و باید دقت بیشتری صورت گیرد.

لیزر خانگی , ,
درباره homeuselaser

وب سایت رسمی فروش تمامی برندهای لیزر خانگی در سراسر ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دو × یک =

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید