آیا لیزر موهای زائد بدن منجر به سرطان خواهد شد؟

۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷

با ورود لیزر درمانی به جمع روش های حذف موهای زائد بدن، با توجه به این که کارایی این روش از سایرین بیشتر بوده و تاثیر ماندگارتری را ایجاد می کند، با گذر زمان مردم بیشتری به استفاده از لیزر ترغیب شده و همین مسئله منجر شده است که متخصصین همواره به دنبال تسهیل استفاده از لیزر موهای زائد بدن برای بشر هستند و در این راستا، دستگاه های لیزر خانگی طراحی و به بازار عرضه شدند تا افراد بتوانند بدون نیاز به رفتن به کلینیک های تخصصی، به راحتی در منزل موهای بدن را لیزر نمایند.

در لیزرهای کلینیکی از امواج لیزر استفاده شده و در لیزرهای خانگی از پالس های نوری کمک گرفته می شود که با قدرت های متفاوت به ناحیه مشخصی از بدن تابیده می شوند. در هر دو روش نقطه هدف، ریشه مو است. به این گونه که لیزر یا پالس نوری به فولیکول مو تابیده شده و با گرم کردن این قسمت از مو منجر به سوختن ریشه مو و در نتیجه ریزش موی زائد خواهد شد. اما نکته ای که در این میان برای اکثر مردم سوال شده است، مسئله سرطان زا بودن امواج لیزر است. اکثرا ترس از این دارند که در صورتی که از لیزر درمانی برای حذف موهای زائد بدن خود استفاده کنند، این امواج با نفوذ به بدن منجر به سرطانی شدن بافت های بدن می شوند و در این مقاله ما درست یا غلط بودن این باور را بررسی خواهیم نمود.

ابتدا لازم است که رویه عمل لیزر را بررسی کنیم. زمانی که امواج لیزر یا پالس نوری به پوست در ناحیه ای مشخص تابیده می شود این امواج تنها به لایه اول پوست نفوذ می کند و از این قسمت عمیق تر نمی رود. از طرفی زمانی که لیزر یا نور به لایه رویی پوست تابیده می شود، سریعا جذب ملانین و رنگدانه های مو شده و در نتیجه اجازه نفوذ به لایه های عمقی تر پوست را پیدا نخواهد کرد. لذا با توجه به آنچه گفته شد می توان نتیجه گرفت که لیزر موهای زائد بدن به هیچ عنوان خاصیت سرطان زایی نداشته و ضرری برای انسان ایجاد نخواهد کرد. تنها عارضه ای که لیزر برای پوست دارد همان التهاب پوست است که پس از مدت کوتاهی همین التهاب هم رفع خواهد شد. لذا شما می توانید بدون نگرانی از لیزر برای حذف موهای زائد بدن خود کمک گرفته و البته قبل از هر چیز باید صلاحیت پوست خود را برای لیززر درمانی از متخصص پوست جویا شوید.

لیزر خانگی , , ,
درباره homeuselaser

وب سایت رسمی فروش تمامی برندهای لیزر خانگی در سراسر ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هجده − یازده =

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید