لیزر موهای زائد بدن برای چه کسانی مناسب نیست

۱۱ فروردین, ۱۳۹۷

در میان روش های موجود برای حذف موهای زائد بدن، در حال حاضر، روش لیزر درمانی به عنوان بهترین و کارآمدترین روش شناخته شده است که کمترین عارضه و بیشترین تاثیر را دارد. با توجه به عملکرد لیزر در حذف موهای زائد بدن، افراد زیادی به استفاده از این روش ترغیب شده اند به ویژه این که در سال های اخیر، دستگاه های لیزر خانگی هم وارد بازار شده و افراد می توانند بدون رفتن به کلینیک، در هر موقعیت و در هر زمانی بدون نیاز به فرد متخصص، خودشان لیزر موهای زائد بدن را انجام دهند. اما نکته بسیار مهم در لیزر درمانی این است که هر فردی برای استفاده از این روش مناسب نیست. ما در این مقاله، لیست افراد ممنوعه برای لیزر موهای زائد بدن را بیان خواهیم کرد تا در صورتی که شما در گروه این افراد قرار دارید، از انتخاب این روش انصراف دهید:

۱-   افراد دارای پوست تیره یا پوست های برنزه

زمانی که شما پوست تیره دارید و از لیزر برای حذف موهای زائد بدن خود استفاده می کنید، به دلیل تیرگی پوست، امواج لیزر و یا پالس های نوری نمی توانند به خوبی به فولیکول مو برسند در نتیجه باید شدت تابش لیزر و پالس نوری به موهای زائد بیشتر شود تا تاثیر مد نظر، اعمال گردد. این مسئله منجر به سوختن پوست شما خواهد شد. افرادی هم که پوست خود را برنزه کرده اند، با همین مشکل روبرو خواهند شد لذا تا زمان از بین رفتن تاثیر برنزه پوست، باید لیزر موهای زائد بدن را کنار بگذارند.

۲-   افراد دارای موهای زائد روشن

موهای روشن، به خوبی امواج لیزر و یا پالس های نوری را دریافت کنند و در نتیجه مانع از این می شوند که دستگاه لیزر به خوبی بتواند موهای زائد را ریشه کن کنند.

۳-   افراد دارای موهای زمخت

موهای زمخت، دو مشکل دارند؛ اول این که ریشه مو عمقی تر است و در نتیجه امواج لیزر به خوبی به فولیکول مو نمی رسند و دوما با مو کلفت بوده و در نتیجه لیزر و پالس نوری، کمتر روی آن تاثیر می گذارد.

۴-   وجود بیماری پوستی واگیردار

اگر شما بیماری پوستی واگیردار بر روی قسمتی از بدن خود دارید که قرار است عمل لیزر برای حذف موهای زائد آن قسمت صورت گیرد، شما باید تا زمان درمان کامل بیماری، از لیزر کردن خودداری نمایید زیرا هم عامل بیماری در پوست شما پخش می شود و هم این که دستگاه لیزر، به عامل بیماری آلوده خواهد د.

۵-   زنان باردار و یا شیرده

البته از نظر علمی، دلیلی برای عدم لیزرهای موهای زائد بدن در زنان باردار و شیرده وجود ندارد ولی پزشکان توصیه می کنند به دلیل اطمینان بیشتر برای سلامت نوزاد، بهتر است در این مدت، لیزر درمانی صورت نگیرد.

۶-   استفاده از داروهای خاص

افراد مبتلا به بیماری هایی که مجبور به استفاده از داروهای خاص هستند و این داروها منجر به حساس شدن پوست در برابر نور می شود هم نباید به سراغ لیزر برای موهای زائد بدن خود بروند.

۷-   افراد مبتلا به لوپوس

این گونه افراد، دارای پوست حساس به نور هستند و به همین دلیل لیزر درمانی برای آن ها مناسب نیست.

لیزر خانگی
درباره homeuselaser

وب سایت رسمی فروش تمامی برندهای لیزر خانگی در سراسر ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هفت − 7 =

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید