روش های مختلف حذف موهای زائد بدن

۲۸ بهمن, ۱۳۹۶

با توجه به این که همه ما به مسئله زیبایی خود اهمیت می دهیم، یکی از مواردی که در این زمینه بیشتر مورد توجه قرار می گیرد، وجود موهای زائد بر روی بدن و به ویژه صورت است. با توجه به این که این قبیل موها برای همه افراد آزار دهنده است، لذا سالیان طولانی است که بشر به دنبال راه حل هایی به منظور حذف موهای زائد است به گونه ای که رشد آن ها بسیار کند و یا حتی متوقف شود. در این راستا، اگر بخواهیم به برخی از این روش ها اشاره کنیم، این موارد عبارتند از:

۱-   استفاده از مواد شیمیایی

در این روش، از موادی همانند موم، شمع و موادی چسب مانند، کرم و پودرهای موبر و…. استفاده می شود. این روش در زمانی که از مواد چسبی استفاده می شود، دردناک خواهد بود زیرا موهای زائد را از ریشه بیرون کشیده و در نتیجه بسیار دردآور است از طرفی پوست فرد را بسیار ملتهب خواهد کرد. از طرف دیگر اعمال مواد شیمیایی بر روی پوست، ممکن است حساسیت پوستی را به دنبال داشته باشد.

۲-   استفاده از روش های فیزیکی قدیمی

برای مثال بند انداختن، کمک گرفتن از موچین، بندانداز برقی، موتراش های برقی و… . این روش نیز بزرگترین عیبی که دارد، تاثیر کوتاه مدت آن ها بر روی حذف موهای زائد بدن است زیرا ریشه مود در اغلب این روش ها دستکاری نشده و تنها مو از روی پوست برداشته می شود.

۳-   روش الکترولیز

این روش مبتنی بر جریان الکتریکی است به این معنا که جریان الکتریکی توسط دستگاه مخصوص خود به ریشه یا همان فولیکول مو تابیده شده و منجر به سوختن فولیکول می شود. در این صورت موی زائد از ریشه کنده می شود و همین مسئله منجر می شود به مرور زمان، رشد موهای زائد کند و یا حتی متوقف شود. این روش دو عیب عمده دارد؛ اول این که این احتمال، بسیار زیاد وجود دارد که حذف موهای زائد به گونه دلخواه، موفقیت آمیز نباشد و دوما برای استفاده از روش الکترولیز حتما نیاز به فرد متخصص است.

۴-   روش لیزر درمانی

در حال حاضر بهرتین روشی که به بهترین شکل ممکن می تواند موهای زائد را حذف کرده و تاثیر بسیار طولانی مدت هم دارد، لیزر درمانی است. در این روش، در صورت استفاده از لیزرهای کلینیکی، امواج لیزر و در صورت استفاده از لیزرهای خانگی، پالس نوری به فولیکول مو تابیده شده و منجر به ریشه کن شدن مو می شود. پس از چند جلسه لیزر درمانی، رشد موهای زائد به طور کامل متوقف خواهد شد. این روش بدون درد بوده و بدون هیچ عارضه پوستی، می توان توسط متخصص یا در منزل، از لیزر درماین استفاده کنید.

لیزر خانگی
درباره homeuselaser

وب سایت رسمی فروش تمامی برندهای لیزر خانگی در سراسر ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دوازده + سه =

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید