ای پی ال (IPL) مهمترین تفاوت لیزر خانگی و لیزر کلینیکی

۱۵ آبان, ۱۳۹۶

همه انسان ها میل به زیبایی دارند و این میل در برخی بیشتر و در برخی دیگر فرم تعادل را دارد. در همین راستا، یکی از موارد که مانع بزرگ در زیبایی به حساب می آیدف موهای زائدی است که در صورت، دست ها و سایر قسمت های بدن دیده می شود و به دلیل آزار دهنده بودنشان، افراد تمایل به حذف این موها دارند. تاکنون روش های مختلفی برای این منظور معرفی شده است که مثلا همه این روش های موجود، معایب و مزایایی را با هم به همراه دارند اما همیشه باید روشی انتخاب گردد که نه تنها مزیت آن نسبت به معایبش بیشتر است بلکه نسبت به روش های دیگر، برتری دارد. در سال های اخیر، لیزر درمانی، متدی است که با بیشترین کارایی، به کمک افراد امده و به تاثیر بر روی فولیکول مو، منجر به حذف موهای زائد از ریشه می گردد به گونه ای که رشد مو به شدت کند شده و پس از مدتی، تقریبا متوقف می گردد.

لیزر درمانی هم در داخل کلینیک صورت می گیرد و هم این که شما می توانید یک دستگاه لیزر خانگی خریداری کرده و خودتان به راحتی، لیزر موهای زائد را در بدن انجام دهید. مهمترین تفاوت این دو روش، اساس کار آن هاست.

تفاوت لیزر خانگی با لیزر کلینیکی

در دستگاه های لیزر که برای کلینیک به کار می رود، از لیزر برای درمان استفاده می شود ولی در دستگاه لیزر خانگی، به جای لیزر، سیستم ای پی ال (Intense Pulse Light) به معنی پالس های نوری وجود دارد. اساس کار سیستم ای پی ال به این صورت است که در دستگاه لیزر خانگی، لامپ های زنون وجود دارد که پالس نوری تولید می کنند در برخورد نور به پوست، رنگدانه پوست که ملانین نام دارد، انرژی نورانی را به انرژی حرارتی تبدیل کرده و همین حرارت منجر به سوختن فولیکول مو می شود. زمانی که فرد چندین بار در در بازه زمانی منظو از این روش استفاده کند، تقریبا موهای زائد بدن ریشه کن شده و یا به شدت کم می شوند.

مهمترین ویژگی های سیستم ای پی ال

۱-   مهمترین حسن این سیستم، بی عارضه بودن ان است زیرا نور و سپس حرارت، در روند کار دخالت دارند.

۲-   چون لیزر خانگی قرار است توسط خود فرد استفاده شود و در نتیجه او تخصص کافی برای لیزر درمانی ندارد لذا با استفاده از سیستم ای پی ال به جای لیزر در دستگاه لیزر خانگی، امکان بروز خطر (همانند آسیب زدن به پوست و…) در حین استفاده، وجود نخواهد داشت.

۳-   توجه داشته باشید که سیستم ای پی ال برای افرادی که پوست روشن دارند مناسب است زیرا هر چه پوست تیره تر باشد، مدت زمانی بیشتری باید نور به پوست بتابد تا رنگدانه ها بتوانند نور را به حرارت تبدیل کرده و نهایتا فولیکول را بسوزانند لذا احتمال سوختگی پوست در اثر طولانی شدن مدت تابش وجود خواهد داشت.

لیزر خانگی ,
درباره homeuselaser

وب سایت رسمی فروش تمامی برندهای لیزر خانگی در سراسر ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سه + 17 =

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید