انواع ضایعه عروقی

۵ مرداد, ۱۳۹۷

یکی از عارضه های پوستی که انسان ها ممکن است با آن درگیر شوند، وجود ضایعه های عروقی است که می تواند در نقاط مختلف بدن دیده شود. شکل ظاهری این عارضه به گونه ای است که شما گمان می کنید پوست بدنتان نازک شده که سبب می شود شما بتوانید از روی پوست، مویرگ ها را مشاهده نمایید در صورتی که علت علمی این مشکل، گشادی مویرگ ها و افزایش بیش از حد قطر آن ها است. وجود این ضایعات در صورت حادتر است زیرا بر روی زیبایی بسیار تاثیر گذاشته و سبب می شود که فرد به فکر بر طرف نمودن این ضایعه بیافتد. اخیرا تحقیقات نشان داده است که لیزر درمانی یک روش بسیار موثر در درمان ضایعات عروقی است. اما قبل از اقدام به درمان، پزشک شما با معاینه مشخص می کند که ضایعه شما از چه نوعی است.

دسته بندی ضایعات عروقی

به طور کلی ضایعات عروقی را به دو دسته تقسیم می کنند:

۱-   ضایعات مادرزادی:

منظور از ضایعات مادر زادی، آن دسته از خال های شرابی و لکه های خونی هستند که در نوزادان دیده می شود و معمولا در ناحیه سر و گردن دیده می شوند. عمده ترین شکل این ضایعات، به شکل لکه های خونی هستند که در نوزاد ابتدا به رنگ صورتی کمرنگ دیده می شوند و به مرور زمان رنگ آن ها پر رنگ تر می گردد.

۲-   ضایعات اکتسابی:

اما گاهی اوقات در بدن فرد ضایعاتی دیده می شود که ناشی از ضربه در بدن بروز کرده است و منجر به خونریزی زیر پوستی شده است که به این ضایعات عروقی، ضایعات اکتسابی گفته می شود. این ضایعات شامل گشاد شدن مویرگ های ناحیه ای از بدن و یا خال های عروقی گیلاس رنگ هستند. دلایل بروز این دسته از ضایعات عروقی عبارتند از:

۱-   ضربات وارد شده به بدن که سبب پارگی یا آسیب به مویرگ ها در آن ناحیه می گردد.

۲-   قرار گرفتن در معرض نور آفتاب

۳-   تغییرات هورمونی در بدن

نکته مهم:

همان گونه که قبلا بیان کرده ایم، امکان درمان ضایعه عروقی با لیزر وجود دارد و بنا به تشخیص پزشک لیزر مناسب براساس پالس نوری و همچنین تعداد جلسات تعیین می شود و فرد تحت درمان قرار می گیرد ولی نکته مهم در این روش این است که در مدت لیزر درمانی و مدتی پس از اتمام آن، فرد نباید در معرض آفتاب قرار گیرد زیرا تاثیر لیزر را کم می کند و می تواند رنگ پوست شما را تغییر دهد.

لیزر خانگی
درباره homeuselaser

وب سایت رسمی فروش تمامی برندهای لیزر خانگی در سراسر ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 11 − چهار =

ابزارک متن
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای
سبدخرید